Potřebujete stavět, rekonstruovat dům anebo si chcete pořídit vlastní byt? Ať už je to jakkoli, tak je jasné, že právě investice do bydlení se člověku vždy vyplatí. A i kdybyste si kvůli vlastnímu bydlení měli vzít půjčku, tak je to vždy lepší volba, než celý život platit nájem, ze kterého nikdy nic mít nebudete.

dolary

Život v podnájmu je poměrně nevýhodná záležitost bez jakéhokoli výhledu na to, že se vám taková pravidelná investice někdy vrátí. Měsíc, co měsíc platíte několik tisíc korun pouze za to, že můžete žít na zvolném místě, ve zvoleném bytě, ovšem nic z vámi obývaného nemovitého majetku vám nepatří, ani nikdy patřit nebude. Takže kdybyste tyto peníze vynakládali na splátky na bydlení, tak výsledkem by byl nezanedbatelný majetek, který by byl po mnoha letech jen a pouze váš. Ovšem když budete stejné peníze vkládat dlouhé roky do nájmu, tak je to stejné, jako byste je vyhodili oknem ven.

Jak je tedy vidět, tak se vždy vyplatí vsadit na výhodnou půjčku na bydlení, než platit nájem bez šance na lepší budoucnost.

notebook

Na bydlení si můžete půjčit i v nebankovní společnosti

A půjčku na bydlení vám dnes poskytne ledaskdo. Bydlení je snad tím nejčastějším důvodem všech možných i nemožných půjček, jaké si lidé berou. Nicméně i tak se vám může stát, že se svou žádostí nepochodíte. Třeba konkrétně proto, že máte záznam v registru, což znamená, že vás každý klasický bankovní dům okamžitě odmítne.

Co dělat v takovém případě? Neváhejte a sjednejte si nebankovní hypotéku bez registru. I když bude mít o něco vyšší úroky než klasická půjčka, tak je to pro vás výhodné, protože investujete do svého budoucího majetku v podobě vlastního bytu anebo domu.
V nebankovní společnosti si hypotéku bez registru sjednáte raz dva, a to platí v případě, kdy váš záznam nebude nijak významný, anebo bude třeba i trochu větší. Důležitá je především vaše schopnost sjednanou půjčku splácet.

Categories:Peníze
Published on :Posted on