Potřebný prvek

Výroba je v dnešní době různorodá, protože máme všemožné technologie, které zajišťují vyrábět i složité součástky, a to mnohdy za nízkou cenu. Příkladem jsou CNC stroje, jež mohou vyrábět jeden kus za druhým, a to s velmi dobrou přesností. Samozřejmě si vyžaduje správné naprogramování a údržbu. My se nyní budeme zabývat procesem vrtání. Taková díra s kruhovým průřezem je běžným prvkem, bez kterého se však v řadě případech neobejdeme.

díra v kovu

Můžeme například do dvou součástí vyvrtat otvory a tyto součástky spojit přes srov s maticí. Díra také může sloužit jako prostor pro střižný kolík u pojistné spojky. Samotné vrtání u běžné výroby není až taková věda, ovšem potřebujeme správný nástroj, otáčky a posuv. Samotný stroj by měl mít dostatečný výkon, přičemž na výběr jich je celá řada. Samozřejmě záleží na tom, jestli budeme vrat doma v dílně, nebo ve firmě s vrtáky o velkých průměrech celou směnu.

Nástroje

Mít vhodný stroj je základ, ovšem následně se musíme přesunutí na nástroje. I když byste řekli, že vrták je vcelku obyčejná věc, tak dnes už to neplatí. Samozřejmě ty obyčejné pro běžné použití postačující a stačí je jednou za čas nabrousit. Typický je tvar šroubovice, protože ten zajišťuje dobrý odvod třísky pryč. Samozřejmě je výhodné jednou za čas počkat a potom zase pokračovat v posuvu. Běžnými vrtáky to ale rozhodně nekončí, protože dále tu máme různé druhy.

špička vrtáku

U CNC strojů se mnohdy pořizují ty z tvrdého materiálu, aby vydrželi mnoho procesů a stále vyráběli díry v toleranci. Klidně se může stát, že buďme potřebovat vyrobit dost dlouhý otvor. Od toho je tu kategorie Vrtáky zvlášť dlouhé ZV 3001 I-nastroje.cz, které jsou vyrobeny z rychlořezné oceli, takže i přes svou délku mají stále skvělé vlastnosti. Prodávají se v různých průměrech, přičemž pochopitelně ty větší jsou dražší. Sortiment je postupně seřazen, abyste snadno našli kus, který právě hledáte.

Categories:Nákupy
Published on :Posted on