Vztahy jsou vždy komplikované, ať jde o vztah milenecký, rodinný nebo přátelský. Občas se nám stane, že váháme, jestli naše vztahy vůbec fungují. Perou se v nás negativní a pozitivní pocity. Udržovat dobré vztahy se svým okolím je velmi důležité. Neméně důležité je, udržovat dobrý vztah sám se sebou. Mnohdy právě to, je nejtěžší. Měli bychom se naučit sami sobě porozumět. Vnímat naše vnitřní pocity a poslouchat své já. Je to někdy velmi složité.
Máte se rádi
Člověk je emotivní a není nic neobvyklého, že se v nás naše myšlenky perou. Pocítí to zvlášť citliví a psychicky méně odolní lidé. Je těžké mít rád sám sebe, pokud jsme těžce zkoušeni životem, ať v podobě vážné nemoci nebo právě nefunkčních vztahů. I když máme pocit, že nás vlastně nic hezkého nepotká a je velmi těžké najít kolem sebe něco pozitivního, měli bychom se snažit využít naši silnější stránku, a pokud je to alespoň trochu možné, soustředit se i na malá pozitiva. Možná jste přesvědčeni o tom, že žádnou silnou stránku nemáte, ale pokud se zamyslíte a pokusíte se sám sobě porozumět, zjistíte, že to možná tak vůbec není. Mnohdy se totiž řídíme podle toho, co si o nás myslí okolí, jsme utvářeni vlivem rodičů, kteří nás v dětství naučili různým hodnotám, které náš budoucí život ovlivnily. Někdy zjistíme, že vlastně děláme něco, co bychom vůbec nechtěli. Ať je naše jednání jakékoli, na konci se buď cítíme radostně a potěšeni, v tom horším případě je to přesně naopak.
milenecký vztah
Před každým rozhodnutím, bychom si měli rozmyslet co je pro nás nejdůležitější, na čem nám záleží, a jaké důsledky nám následné rozhodnutí přinese. Najděte si vše, co vám dává nějaký smysl, a považujte sami sebe za přítele. Jste to jen vy sami, kdo musí učinit veškerá rozhodnutí. Někdy je nutné změnit myšlení a vystoupit ze zaběhnutých kolejí. Obzvlášť konzervativní lidé budou mít se zásadní změnou potíže.
 

Categories:Vztahy
Published on :Posted on