Vždycky jsem si říkala, na jaké studium půjde asi můj syn, až vyjde základní školu. A vždycky jsem ze syna chtěla mít samozřejmě nějakého právníka anebo lékaře. Jenomže člověk, hlavně tedy rodič, si může přát cokoliv, ale realita je vždycky většinou jiná. Anebo mi ukažte nějakého rodiče, který by chtěl ze svého dítěte něco málo? Je logické, že opravdu každý rodič by chtěl pro své dítě jenom to nejlepší, aby se skvěle učilo, aby bylo šikovné a aby bylo ve všem nejlepší. A já tohle samozřejmě chápu. A taky jsem byla taková. Jenomže není můj syn už je čtyři roky po vyučení. A jsem ráda, že si syn vybral školu sám.

Syn je moc šikovný.

Syn se naštěstí rozhodoval sám, jestli půjde na kuchaře číšníka anebo na instalatéra. Myslím si, že můj syn udělal dobře, když nakonec se rozhodl pro instalatéra. Ale musím uznat, že ze začátku jsem nebyla vůbec nadšená. Já jsem měla v plánu, že syn půjde na gymnázium. Jenomže on nechtěl, tak jsem byla asi dva nebo tři dny docela zklamaná. Ale hlavně ne naštvaná! Protože tohle bych synovi neudělala, že bych se na něj zlobila. A ze syna je tedy instalatér a musím uznat, že se mu daří. Má vlastní firmu a taky má instalatérskou pohotovost.

Můj syn je instalatér.

Instalatérská pohotovost je tady od toho, že když máte doma nějaký velký problém, který se týká instalatérství anebo topenářství a plynařství, tak právě firma, podobná té, co má můj syn, vám přijede pomoct. A podle mého názoru je tohle opravdu velice praktické. Někdo stále instalatéry podceňuje, že je to špatné zaměstnání. Jenomže věřte, co byste bez nich dělali, kdyby instalatér vůbec nebyl? Kdyby bylo málo instalatérů ale všichni by šli studovat v lékaře a právníky? Máte taky v úvahu to, že instalatéři a další například topenáři vám pomáhají a bez nich by vůbec nebyl postavený žádný dům anebo byt. Víte, řemesla a ruční práce se v poslední opravdu hodně cení a jsou zase na vzestupu.

Categories:Služby
Published on :Posted on