Vánoce se chvatem blíží, v obchoďácích se začínají objevovat adventní kalendáře a většina z nás (hlavně příslušnic něžného pohlaví) začíná přemýšlet, jak by měly svátky klidu a míru vypadat. Co letos nevytahovat ze starých kufrů po babičce skleněné vánoční koule a plastikové řetězy, ale vložit do výzdoby trochu vlastní invence?
Plátky sušeného jablka
Na sušení ovoce nejsou potřeba žádné zvláštní kreativní schopnosti. Stačí si jen rozmyslet, jak by měly dekorace vypadat a podle toho přizpůsobit úpravu ovoce. Na sušení se hodí hlavně citrusy. Citrony, mandarinky, pomeranče, grapefruity i limetky. Samozřejmě se dá sušit téměř veškeré ovoce, ale dekorace se z něj netvoří tak jednoduše. Navíc, s jakým ovocem se Vám pojí Vánoce? Přeci s pomeranči a mandarinkami.
Když se vrátím k úpravě ovoce, je možné ho sušit několika způsoby: buď citrusy nakrájet na kolečka, rozložit po plechu, popřípadě mřížce a dát dehydratovat na nízkou teplotu do trouby. Sušička ovoce je samozřejmě výhodou. Druhým způsobem je sušení celých plodů, které je ovšem potřeba po stranách nakrojit, aby se lépe vysušili. V případě, že zvolíte tento postup, můžete do pruhů, které v kůře vzniknou, zapíchat hřebíček, či jiné koření. Úprava sice vylučuje sušení v sušičce, ale výsledek je o to zajímavější a voňavější.
A co s nasušeným ovocem? Způsobů je mnoho, určitě přijdete na spoustu kreací sami. Uvedeme ale pár nápadů pro inspiraci: pokud máte nasušené plátky, můžete je jednoduše propíchnout, provléknout třeba kouskem lýka a rozvěsit po bytě nebo vánočním stromečku. Plátky též můžete pomocí lepicí pistole přilepit třeba na adventní věnec, dárky apod. Pokud máte usušené celé mandarinky, citrony či třeba pomeranče, nabízí se z nich, pomocí drátu stočeného do kruhu, vytvořit věnec. V tomto případě se nemusíte omezovat jen na ovoce, přidejte mezi plody i celou skořici, bobkový list a jiné koření. Fantazii se meze nekladou!
Vánoční ovocná dekorace
Ať už ze sušeného ovoce vytvoříte cokoliv, určitě Vás potěší nejen výsledek, ale i pýcha a dobrý pocit z toho, že jste si něco vytvořili vlastníma rukama. A když vám pár kousků zbyde, můžete z nich vytvořit malé dekorace pro své přátele a příbuzné. Budou mít určitě radost a byt jim to provoní stejně příjemně jako vám. 

Categories:Domov
Published on :Posted on