Představte si situaci, že si vyhlédnete v obchodě s nábytkem postel z dřevěného masivu a k ní, jako jeden komplet konferenční a noční stolek. Vše bude za rozumnou cenu a máte kromě šatní skříně v podstatě komplet zařízený např. studentský pokoj. Šatní skříň můžete dokoupit později, anebo si necháte zhotovit skříň na míru v bílé barvě lamina, která se k dřevěnému borovému masivu i esteticky hodí.

kuchyňská linka

Těšíte se, jak si nábytek budete užívat, a že ještě více jeho krása vynikne ve vašem pokoji s modrým kobercem, než v prodejně. V den D si převezmete zásilku od přepravní společnosti a bude to soustava pěti velkých a těžkých kartonových krabic, které položíte do pokoje, přičemž krabice začnete postupně rozbalovat. Vyprostíte z nich hromadu komponentů a nadejde tzv. hodina pravdy – montáž nábytku.

nábytek v pokoji

Proč si raději nechat nábytek sestavit profesionály

Stěhovací firmy zařadily již před mnoha lety do svého pracovního rozsahu i montáže nábytku v Praze Odnes to, který si lidé pořizují v běžných obchodech. Ne každý totiž zvládne tuto činnost bezchybně provést. Co vše se vám může přihodit?

Nemáte vhodné nářadí – i docela obyčejný konferenční stolek vám dá pořádně zabrat, pokud nemáte křížový šroubovák vhodné velikosti. Vruty pak nejdou dotáhnout, křížovou drážku natolik opotřebujete, že s vrutem nikdo nepohne. Budete potřebovat i gumovou paličku pro zatloukání čepů a pasování desek k sobě.

Vruty se protáčí nebo prasknou – na dotahování vrutů musíte jít s citem, pokud je nedotáhnete, spoj se bude viklat, pokud zaberete příliš velkou silou, vrut se může začít protáčet anebo ještě hůře jeho dřík praskne, a to je pak velký průšvih.

Návod se nedá rozluštit – a co je ze všeho nejhorší – návod je vytvořen tak, že je stěží srozumitelný, anebo třeba srozumitelný je, ale vy něco přehlédnete a napasujete k sobě díly tak, jak tam nepatří. U nábytku z masivu to pak může znamenat zašroubování vrutů tam, kam nepatří, a tedy znehodnocení výrobku.

Categories:Služby
Published on :Posted on