Každým rokem se úroková sazba mění a banky tak přicházejí neustále s novými nabídkami spotřebitelských i hypotečních úvěrů. I z tohoto důvodu se každoročně tisíce lidí rozhodne pro refinancování hypotéky. V současné době je na trhu přebytek likvidity a to znamení jediné, banky se doslova přetahují o každého nového klienta. Samozřejmě je více než jasné, že právě úvěrové produkty přinášejí do kapes bank nejvíce financí. Banky na základě toho tak upravují své úvěrové produkty, aby právě jejich byly ty nejvýhodnější.

dokument k podepsání

Bankovní půjčka je tak produktem téměř každé banky a nenajde se snad nikdo, kdo by se s ní za život nesetkal. Výdaje za studium, cestování, nový automobil nebo bydlení…to vše si vyžaduje finance, které ne vždy máme k dispozici. A právě od toho je tu banka, aby nám je poskytla, samozřejmě s odpovídajícím úrokem.

stisk ruky

Některé banky nabízí výhodnější hypoteční úvěr, než jiné. Cílem dlužníka by vždy mělo být splácet co nejmenší částku po co nejkratší dobu a ve výsledku příliš nepřeplatit. Refinancování hypotéky je v podstatě velmi prosté. Stávající hypoteční úvěr je umořen novým, který je sjednám za lepších podmínek pro dlužníka.

Kdy je ten správný čas pro refinancování hypotéky?

Pokud i vy chcete refinancovat svou stávající hypotéku, důležitý je pro vás konec fixace. Pokud by došlo k refinancování během období fixace, celý proces by se mohl velmi prodražit, neboť v tomto období řada bank účtuje sankce a poplatky za předčasné splacení. S refinancování je tak potřeba začít už s předstihem, neboť celý proces zabere určitý čas. V případě, kdy o refinancování budete přemýšlet moc dlouho, vše začnete řešit až na poslední chvíli, správnou dobu byste mohli prošvihnout. Při správném načasování a výběru dobré banky můžete výrazně ušetřit a to se rozhodně vyplatí. Banka k refinancování přistoupí jen v případě, že se jedná o bezproblémového klienta, na to pozor!

Categories:Peníze
Published on :Posted on