Pokud trpíte kily navíc, určitě je nejlepší způsob, jak se přebytečných kil zbavit, dodržovat kalorický deficit. To, jestli vám váha již klesla úměrně k vašemu věku a výšce, si poté můžete zkontrolovat pomocí výpočtu BMI.

Hodně lidí nemá s kalorickým deficitem a jídlem problém, ale kámen úrazu nastává, když přijde řeč na pití. Někteří se totiž tváří, jako by tekuté kalorie vlastně neexistovali a nepočítali se. Bohužel, v České republice je velmi populární pít dennodenně slazené limonády, a to dokonce i v případě dětí.

voda

Pitný režim je v redukci velmi důležitý. Pomáhá vašemu tělu, aby se dobře hydratovalo a také aby nezadržovalo přebytečnou vodu, což by se vám projevilo třeba na váze. Také je to prevence proti otokům. Vypít bychom měli asi 2,5 – 3 litry za den.

Ale čeho? Máte v oblibě slazené pití? Tak se podíváme, jak jsou na tom kaloricky. Pokud si představíme, že máme limonády ve dvoulitrových lahvích, tak velmi populární Coca Cola obsahuje přesně 904 kalorií. To je opravdu extrémní množství kalorií. Česká kofola obsahuje 256 kalorií. Ondrášovka s přichutí lesní plody 160 kalorií. A pokud si myslíte, že třeba džusy jsou na tom lépe, zklameme vás. Čisté ovocné šťávy jsou sice zdravější, ale kaloricky jsou taky docela vysoko.

cola

Jak vidíte, tak slazené limonády mají poměrně dost kalorií. A při kalorickém deficitu je naprosto zbytečné plýtvat svými drahocennými kaloriemi na toto. Raději se naučte pít čistou vodu, která je pro tělo nejzdravější. Jestli vám její chuť nejede, tak přidejte čerstvé ovoce nebo citrusy. Velmi dobré jsou také čisté čaje bez cukru. Jen dejte pozor v případě zelených a černých čajů, které obsahují kofein. Pokud máte chuť na něco sladkého, tak si dopřejte sklenici džusu, ale nařeďte si ji v poměru jeden díl džusu a dva díly vody. A pokud by vás přepadla neodolatelná chuť na colu, zvolte raději její light verzi. Určitě ale nepodléhejte tomu, že byste ji vypili celou láhev. Na chuť vám stačí sklenice nebo plechovka.

Categories:Služby
Published on :Posted on