Rozvod patří k těm nejhorším událostem v životě, i když se někdo těší, že se bývalého partnera konečně zbaví, nikdo nepřejde rozvod bez emocí. 

Po rozvodu život nekončí, právě naopak – Jak se s tím ale vyrovnat? 

Statistiky v tomto ohledu hovoří dost jasně, vyplývá totiž napovrch, že vlastně každé druhé manželství u nás končí rozvodovým stáním u soudu. Pro nikoho není rozvod lehkou záležitostí, pokud jsou v manželství i děti, prožívají to společně s rodiči a mnohdy jsou na tom o dost hůře. Je jedno, zda jste se na rozvodu dohodli nebo vás partner opustil, aniž byste to chtěla. Rozvod jako takový nikdo nesnáší moc dobře, přeci jen tím nadobro končí jedna životní éra, člověk v sobě musí ukočírovat emoce, vyrovnat se s tím, že něco, na co byl zvyklí, už nebude takové, jako dřív. A co život poté, co partner za sebou naposledy zabouchne dveře od společného bytu? 

smutná žena a prsten

Rozvod je přece novou šancí pro všechny 

Lavina emocí, pláč a výčitky, někdy nekončící pocity bolesti a ukřivdění, člověk se musí s koncem vztahu vyrovnat s mnohými pocity a musí si uvědomit, že nic není tak hrozné, jak se může zdát. Někomu pomohou terapie, někomu stačí se vypovídat kamarádce, někdo začne sportovat nebo se uzavírá do sebe. Ať už se s koncem vztahu vyrovnáváte jakkoliv, je třeba se zaměřit na budoucnost. Té se právě rozvodem zase otevírají nové dveře, rozvod je sice konec, konec starého vztahu, ale je třeba ho brát i jako nový začátek, nový začátek vztahu nového nebo jen začátek zcela nového života. 

Máte tedy šanci začít zase znovu a na život se zase dívat jinak. A tuhle šanci je třeba využít. Odešel partner a je vám smutno? Klidně se na pár dní před světem uzavřete, ale nedělejte to na moc dlouho. Vždyť i teď musíte fungovat, chodit do práce, na nákupy, musíte obstarat děti. 

muž a žena

Příležitost pro nové věci 

Bolí to? Nevadí, jen se v tom neutápějte příliš dlouho. Rozvod je třeba brát i jako příležitost pro to, začít dělat nové věci, třeba takové věci, co jste chtěli vždycky zkusit, ale nebyl na to čas nebo vám v tom možná i partner vlastně bránil. Je třeba najít zase smysl života, možná se začnete i více bavit, možná to pro vás bude start, na který jste čekali. Tyhle věci si ale vždy uvědomíme až postupem času, tak si to všechno dopřejte. 

Categories:Vztahy
Published on :Posted on