Oblékli jste se do plavek, a u zrcadla se zarazili? Dělá vám zle chodit v plavkách mezi lidi, na koupaliště, kde má každý třetí skvělou figuru? To je pochopitelné, my lidé jsme tvorové povrchní, a soudíme jak ostatní, tak i sebe. Obezita je totiž spojována s leností, obžérstvím, a špatným životním stylem, nebo nemocemi s ní spojenými. Ačkoliv v některých případech nadváhu zdravotní problémy zapříčiňují, většinou je tomu tak, že se zkrátka neumíme hlídat, nebo jsme podědili nesprávné stravovací návyky. Co teď s tím?

spousta zeleniny

Změňte jídelníček!

To se řekne snadno, že? Ale když nevíte jak? Je potřeba si uvědomit, že stará dobrá česká kuchyně, kterou nás krmili již od malička, je sice velmi chutná, ale také velmi tučná a kalorická. Pečivo k snídani, k obědu polévka a druhé v podobě knedlíku, zelí a mastného masa, k večeři pak chleba ve vajíčku, a mezi tím vším svačiny v podobě sladkostí, a slazených nápojů. Tělo však tolik tuku a sacharidu skutečně nepotřebuje, avšak nějaké ano, a tak ani razantní diety, kdy je vše nízkotučné, a pečivu se vyhýbáte na sto honů, nejsou zrovna zdraví prospěšné. Stačí se však podívat na potravinovou pyramidu, a hned vám to dojde. Ze všeho nejvíce byste měli jíst zeleninu a ovoce. O něco méně pak sacharidy v podobě těstovin, pečiva, dále pak ještě méně mléčných výrobků, sýrů, a vajec, o to méně masných výrobků, a až nakonec jen trošičku mastného v podobě olejů atd. Když si to spočítáme, 40% stravy by tedy mělo být tvořeno zeleninou a ovocem, 25% pečivem, 20% mléčnými výrobky, 10% masem, a 5% oleji. Neznamená to však, že nemáte jíst maso, nebo mléčné výrobky, ale všeho s mírou, a tak, aby ve vašem jídelníčku nechybělo nic.

zdravá snídaně

Nebojte se doplňků stravy

Doplňky stravy nejsou špatné, víte-li, které zvolit. Například šikovný shake na hubnutí vám pomůže nahradit jedno jídlo, zasytí vás, a pomůže i se shazováním tuků, namísto svalové hmoty. Tyto nápoje totiž obsahují dostatečné množství proteinu, který je při hubnutí nezbytný. Proč? Při omezení stravy má totiž tělo ve zvyku čerpat potřebnou energii ze svalů, nedoplňujete-li hodně proteinů. Tyto nápoje jsou pak oblíbenými svačinami sportovců, či snídaněmi pro lidi, kteří věčně nestíhají.

Categories:Nákupy
Published on :Posted on