Mezi vhodné cviky na prostatu se řadí tzv. Kegelovy cviky, jde zejména o posílení svalů pánevního dna, které bývají u mužů oslabené zejména sedavým zaměstnáním. Dalším vhodným tipem pro posílení prostaty by mohly být inspirace z běžného života aktivních mužů, kteří si dobře uvědomují, že právě pohyb a sport rozhoduje o kvalitě vašeho sexu:

Chůze po schodech – máte možnost chodit po schodech, a přesto se vozíte výtahem? To je velká chyba! Chůze po schodech nahoru i dolů je významným pomocníkem právě pro sexualitu a funkční prostatu. Kromě kvalitní stravy se soustřeďte na to, abyste každý den chodili po schodech alespoň pět minut, a brzy pocítíte zlepšení.

cvičební činky

Pořiďte si akvárium – Naši předkové pracovali mnoho hodin v exteriéru, kde se neustále zvedali a narovnávali, a tím posilovali oblast bederní páteře a pánve, a tedy i prostatu. Samozřejmě není nutné kvůli tomu pořídit pole a sázet na něm ručně brambory, někdy postačí i docela jednoduché triky. Kupříkladu velké 200 litrové akvárium. Udržujte jej v čistotě a každý týden vyměňte polovinu vody, práce uvnitř akvária vás nutí napínat svaly pánevního dna a při přenášení kbelíků s vodou posilujete oblast bederní páteře naprosto dokonale.

posilovací nářadí

Cvičte mrtvý tah – kdo někdy provozoval aktivní kulturistiku, zřejmě u ní zůstane až do stáří. Pokud se to nepřehání s různými anaboliky a cvičí se pro radost a hezkou postavu, nestane se vám, že budete mít problémy s prostatou, protože určitě budete znát mrtvý tah – zvedání těžké činky ze země nikoli pažemi, ale pouhým pohybem vašich zad. Je to velice účinné a doporučujeme to provádět pravidelně.

Posilování s činkami doma – na vaši prostatu pomáhá vlastně jakékoli cvičení s jednoručními činkami ve stoje, například bicepsový zdvih nebo zvedání činek nad hlavu, případně upažování. Váhu vašeho těla s činkou musí vyrovnat při přenášení těžiště vaše záda, a hlavně bederní páteř, což je pro vaši prostatu naprosto skvělý trénink.

Categories:Služby
Published on :Posted on