Jízda s pronajatým vozem do Jizerských hor je poměrně rychlá, spolu se severní částí Krušných hor jsou to jediná dvě pohoří, která jsou z Prahy dostupná po dálnici po celé délce trasy. Konkrétně to znamená, že jak do Ústí nad Labem, tak i do Liberce, se dopravíte během několika desítek minut.

horský hotel Ještěd

Jizerské hory vám mají co nabídnout po celý rok, je to velmi vyhledávaná a atraktivní oblast chataři a chalupáři, lyžaři, cyklisty a výletníky, kteří sem míří za pěší turistikou. A s pronajatým vozem z autopůjčovny v Praze tu máte obrovské pole možností, jak si tu užít nejen jednodenní výlet, ale zejména týdenní pobyt.

Začněte třeba v Liberci – Liberec je jakýmsi hlavním městem Jizerských hor a jeho rozmanitost a množství atraktivních míst lákala již za socialismu filmaře, kteří tu ztvárnili nezapomenutelný seriál „My všichni školou povinní“. I dnes se tu pokocháte horským hotelem Ještěd, zoologickou zahradou s bílými tygry, překrásnou botanickou zahradou v jejím sousedství a obrovským aquaparkem Babylon.

tygr v liberecké ZOO

Přehrada Souš – Z Liberce se můžete překlenout na druhý konec pohoří do Desné, k přehradní hrázi a k jejímu blízkému okolí s pěkným výhledem na jehličnaté lesy. Cestou budete míjet velmi působivý železniční viadukt, který je častým námětem pro fotografy, a samozřejmě si jej také můžete vyfotografovat, anebo se dokonce po něm projet po železniční trati z Tanvaldu do Liberce.

Osada Jizerka – z Horního Polubného vede úzká asfaltová silnice k osadě Jizerka, jednomu z nejkrásnějších míst v severních Čechách. Je to tu velmi působivé a můžete si tu připadat, jako na konci světa, nebo spíš v nějaké pohádce. Rozhodně se sem vypravte za slunečného počasí, abyste si to horské panorama užili naplno.

Až se budete z Jizerských hor vracet ku Praze, možná budete přemýšlet nad tím, kdy se do těchto míst znovu vypravíte, a to jsme vám zdaleka neodkryli všechna tajemství tohoto krásného koutu České republiky.

Categories:Služby
Published on :Posted on