Dnešní téma je to, co ženy řeší dnes a denně – dieta, postava do plavek, hubnutí. Každá z nás chce přeci jen být krásná pro svého muže, přítele či kluka. V první řadě se však nesnažte hubnout kvůli vaší druhé polovičce, ale kvůli sama sobě, pro svůj lepší pocit. Důležité však je si uvědomit, že každý z nás má jinou stavbu těla, tudíž každému z nás k ideální postavě pomůže něco jiného. Cvičení, zdravá strava, pitný režim apod. Nikomu však dle mého názoru nemůže pomoci dieta, jelikož místo toho, aby vašemu tělu pomohla, mu spíše škodí.
jablko omotané metrem

Samozřejmě, že v počátcích držení diety, si budete myslet, že jste udělali tu nejlepší věc na světě – to je snad úplně normální a pochopitelné. Ono pokud se jedná spíše o zavedení zdravého životního stylu do našich životů, tak se to naopak cenní! Pokud si občas odpustíme čokoládu, slazené nápoje či fast-food, tak uděláme jedině dobře. Avšak tím, že z vašeho jídelníčku vyřadíte cukr, lepek či jiné dle některých škodlivé látky, svému tělu opravdu uškodíte. Dopady však uvidíte až po delší době, a ne hned na začátku. Jedinou výjimkou, kdy sami sobě pomůžete, jsou alergie na dané potraviny či jejich intolerance.
ovocná snídaně

Pokud si však stále myslíte, že držením něčeho, v čem dnes málokdo vidí smysl, se chováte vůči svému tělu zodpovědně, tak mi věřte, že to tak opravdu není. Já sama jsem tím příkladem, i když u mě to z počátku nebyl cíl, ale spíš dopad situace. Ze své osobní zkušenosti vám doporučuji se do toho nepouštět, avšak pokud jste to již udělali, tak prosím, okamžitě skončete.

Můj příběh

Když mi bylo 15 let, vážila jsem bezmála 90kg, avšak s mojí výškou kolem 170cm, se to dalo ještě zvládnout. Nicméně v létě jsem letěla na ozdravný pobyt do Řecka v délce 14 dní, na který jsem se těšila jako malá holka, jelikož jsem nikdy předtím u moře nebyla. V plánu bylo mnoho pohybových aktivit a týmových věcí, které jsem já osobně měla ráda, i když to tak nemuselo vypadat.

Nicméně abych se dostala k tomu hlavnímu bodu. Snídaně byly formou švédských stolů, ale k obědů a večeřím byla vždy až na pár výjimek ryba s brambory, a já ryby nikdy nejedla, a nejím je ani dnes. Kvůli tomu jsem se domů vrátila zhruba o 15kg lehčí, avšak dnes (v dospělosti) už vím, že byla chyba, že jsem jí nejedla. Jednoduše místo tuku mám na břiše už takovou tu vám možná dobře známou vytahanou kůži, které se nikdy nezbaví.

Takže si z mého příběhu prosím vezměte ponaučení, a pokud chcete hubnout, tak vám já osobně doporučuji zařadit do svého jídelníčku zdravé potraviny, a vyhnout se těm, na které máte alergii. Pokud máte také nějaký příběh, jenž je svázán s vaším držením diety, nebojte se o něm mluvit a napište nám ho do komentářů.

Categories:Žena
Published on :Posted on