Krásně vypadají, mají sympatickou barvu a výborně chutnají. Tedy ta chuť se může odrůdu od odrůdy lišit, ale při nejhorším to lze dohnat cukrem. Jako ovoce mají velkou výhodu. Dají se výborně zpracovat a těžko může někdo tvrdit, že jich má přebytek. Pokud je tedy nepěstuje ve velkém na prodej. Bohužel chutnají i různým škůdcům, proto je třeba je na záhonku hlídat, hlavně před slimáky.
čerstvé jahody.jpg

Co udělat s jahodami

·         Marmeládu nebo džem
Snad nejoblíbenější marmeláda, která se rozhodně neztratí. Lze vyzkoušet i různé kombinace s jiným ovocem. Vhodné i jako dárek pro kamarádku nebo členy rodiny.
·         Zamrazit
V zimě se budou hodit jako ozdoba dezertů nebo na knedlíky. Můžete je pro různé účely zamrazit i rozmačkané v krabičce, ušetříte místo.
·         Jahodové knedlíky
Ať již z tvarohového těsta s jahodou uvnitř nebo kynuté s tvarohem, přelité jahodami s cukrem. Všechny chutnají dobře, v létě nebo v zimě.
·         Použít do dezertů
Na dorty, zmrzlinové poháry, tvarohové dezerty. Receptů jsou na internetu stovky, stačí vyzkoušet.
·         Rozmačkat s cukrem
Pro děti i dospělé asi nejoblíbenější forma konzumace. Jednoduchá, rychlá, chutná.
·         Smoothie nebo mléčný shake
Jako součást snídaňového nebo svačinového nápoje jsou výborné. Pro milovníky sladkého lze dosladit cukrem.
jahodový dort.jpg
Nemáte-li doma svůj vlastní záhonek nebo vám nese úrodu jen tak na ochutnání do pusy, budete nejspíš zvažovat koupi jahod někde jinde. Nabízí se obchod, trh nebo samosběr. Ceny v obchodě jsou většinou nejvyšší, na trhu cena každým rokem také stoupá a hodně se odvíjí od počasí a úrody. Samosběr vyjde nejlevněji a jahody se poměrně snadno a rychle trhají, proto nemusíte mezi řádky strávit celý den. Většinou máte za hodinku hotovo. Musí být ale někde v blízkosti vašeho bydliště, abyste neprojeli víc benzínu, než ušetříte na ceně jahod. Tak si tu červenou krásu letos užijte!

Categories:Nákupy
Published on :Posted on