Může se zdát, že knihu v dnešní, technologické době příliš mnoho lidí nevyhledává, ale opak je pravdou – lidé knihy stále kupují v hojných počtech. Vůni a pocit z knihy jen tak tablet s e-knihou nenahradí. Lidé si kupují knihy pro radost, čtení na cesty nebo i jako dárek.
 police s knihami
Výběr je obrovský
Pokud se však bojíte, že nedokážete nalézt vhodnou knihu pro obdarovaného, něvěšte hlavu! Výběr je bohatý a svůj žánr si dnes najde každý – od školáka přes teenagera i seniora. Pokud si však nejste jisti výběrem, zkuste se zeptat přímo obdarovaného, co čte a nečte, co se mu v poslední době líbilo a co by si rád přečetl – o to víc by mu váš dárek mohl udělat radost.
 
Co komu ale vybrat?
Vybírejte podle toho, jak daného člověka znáte. Je to dívka na střední škole, s oblibou romantických filmů?Určitě nesáhnete vedle, když koupíte knihu podobného žánru. Pokud však osoba podle vás vůbec nečte a říkáte si, že kniha není zrovna dobrý dárek, sáhněte po něčem, o čem si myslíte, že by todanou osobu mohlo zajímat. Biografická kniha o oblíbeném zpěvákovi, kuchařka oblíbeného druhu kuchyně nebo co třeba historie oblíbeného sportu? I to jsou vhodné možnosti a nápady.
 
Nakupujte online i v kamenných obchodech
Větší knihkupectví mají na svých webových stránkách seznamy knih, které mají v nabídce a z pohodlí domova můžete vybrat tu pravou, objednat a přijde vám domů. Existují však přímo i články či doporučení knihkupectví na jejich stránkách, jaké knihy by se mohly líbitspecifickému druhu lidí. Tyto články vycházejí zejména před vánočními svátky, ale není to pravidlem.
 sklad knih
Pokud však chcete vybrat přímo v kamenném obchodě – knihkupectví a nevíte si rady, nebojte se obránit na zaměstnance obchodu. Jsou proškolení, aby vám co nejlépe vyhověli a pomohli.
 
Darujte i dárkový poukaz
Stále si nejste jisti, že jste vybrali správnou knížku? Kupte dárkový poukaz – nabízí ho každé knihkupectví a obdarovaný si může vybrat podle svého vkusu a obliby. Sice se dozví hodnotu poukazu, ale i kdybyste koupili knihu přímo, není nic lehčího než si hodnotu knihy online vyhledat. Nemusíte se bát, že obdarovaného svým dárkem zklamete, či že koupíte stejnou knihu, jakou už má on.
 
 
Nezapomínejte však, že obdarovanému nedávátejen stoh papíru s pěkným přebalem. Dáváte mu hodiny, ale i dny a týdny odpočinku, dobrodružství nad knížkou a radost. Navíc vám knihu může i půjčit, a můžete se do ní začíst i vy.

Categories:Nákupy
Published on :Posted on