Ceny nemovitostí v posledních letech rostou přímo raketovou rychlostí, proto pokud se rozhodneme splnit si sen o vlastním bydlení, zadarmo to rozhodně nebude. Jen málo kdo má tak velký finanční obnos schovaný doma pod matrací a tak nezbývá než bydlení financovat vhodným hypotečním úvěrem. Těch je v současnosti na trhu celá řada, nabídnout ho mohou bankovní i nebankovní společnosti. Navíc pomocí hypotéky nemusíte financovat pouze nemovitost, ale třeba i pozemek nebo vybavení domácnosti. Slyšeli jste už o hypotéce na pozemek https://www.hypotekybezregistru.cz/nebankovni-hypoteka/ nebo nebankovní americké hypotéce bez doložení příjmů?

puzzle dům

O hypotéce má smysl přemýšlet do 40 let

Někdo je na tak velký závazek, jako je hypotéka připraven klidně ve 20, jiný o ní začne uvažovat kolem 30 věku života a někdo se k takovému velkému závazku nikdy neodhodlá. Každý člověk je jiný a stejně tak i jeho priority. Banky však mají povětšinou jasno, o hypotéku má smysl žádat do 40 let. Ideální doba, kdy má respondent největší šanci na kladné vyřízení je mezi 28 a 35 rokem života. Sjednání v takto nízkém věku má celou řadu výhod. Splácet může daný klient poměrně dlouhou dobu, takovému splácení jsou samozřejmě uzpůsobená i výše měsíčních splátek, která co nejméně zatíží rodinný rozpočet. Vždy je však potřeba míti na paměti, že delší doba splácení automaticky znamená i vyšší částka, kterou přeplatíme.

smlouva k podpisu

Navíc ČNB upravuje nejvyšší možnou věkovou hranici, do kdy musí být úvěr splacen. I přesto však tuto 65 letou věkovou hranici některé bankovní i nebankovní subjekty nedodržují. Není žádnou výjimkou setkat se i s hranicí o několik let vyšší. Je však otázkou, jestli je v našich silách splácet měsíční splátky hypotečního úvěru i v postproduktivním věku. Vždy však záleží na oboustranně sjednaných podmínkách mezi dlužníkem a věřitelem.

Categories:Peníze
Published on :Posted on