Objednali jste si v prodeji mobilní dům lavarohouse.cz, anebo se rozhodujete o jeho pořízení, a nemáte zcela jasno o vhodném pozemku? Pak bychom vám mohli poradit s některými „drobnostmi“, které jsou pro výběr takové parcely rozhodující.

Stávající rekreační chata – jistou výhodu mají lidé, co vlastní chatu na zajímavém https://mapy.geology.cz/zajimavosti/ místě, a rádi by ji nahradili něčím hodnotnějším, například celoročně obyvatelnou dřevostavbou. Má to velkou výhodu v tom, že jste vlastně doma, místo dobře znáte a pouze vyměníte objekt, aniž byste razantně zasahovali do vašeho blízkého okolí.

Výhled – je známo, že čím lepší výhled, tedy např. umístění stavby v otevřené krajině nebo na kopci, tím lepší pocit z vašeho pobytu. Na takovýchto místech lépe proudí energie, je to prostředí více vzdušné a máte tu také větší přehled o tom, co se odehrává kolem vás. Nemusí jít přímo o rozhlednu či vrchol nějaké hory, stačí docela nenápadné místo, které vás osloví i při prohlídce na webových stránkách anebo při prohlížení mapového podkladu s panoramatickým rozhledem.

beruška na obilí

Jde to i bez inženýrských sítí – některé mobilní dřevostavby lze usadit i tam, kudy vedou pouze elektrické rozvody, a některá řešení se obejdou i bez nich. Mobilní dům je totiž jistou možností, jak se stát téměř či zcela nezávislými na dodavatelích energií. Můžete tu mít vlastní studnu a septik, ohřev vody a výrobu elektřiny zajistit fotovoltaikou, vařit na propan-butanových bombách a vytápět dům dřevem v krbových kamnech.

mobilní dřevostavba

Sousedé – vybíráte-li místo pro trvalé bydlení někde v přírodě, zjistěte si předem, jaké máte, či budete mít sousedy. Jednak by vás mělo zajímat, jak se ti lidé chovají a jaký je jejich životní styl, který vám může či nemusí vyhovovat, a pak by bylo vhodné předem zjistit, zda se v blízkosti vámi vyhlédnuté parcely někdo nechystá stavět např. obří nákupní centrum s parkovištěm či logistické stavby typu velkokapacitních skladů.

Categories:Domov
Published on :Posted on