Když potřebujete zjistit, jaká je konkrétní hodnota pH vody ve vašem bazénu, je tou pravou volbou pH tester, který byste měli mít vždy po ruce. Především proto, že pravidelné sledování hodnoty pH patří k nezbytným úkonům, které je potřeba provádět pravidelně, zhruba dvakrát do měsíce v průběhu koupací sezóny.
Správná hodnota koncentrace vodíkových iontů může ledasco ovlivnit. Má vliv na to, jak bude ve vodě působit bazénová chemie, a zda její účinky budou odpovídat tomu, co vám slibuje výrobce. Špatné pH může mít dokonce i nepříznivý vliv na pokožku plavců.

tester

Nicméně k tomu, abyste mohli pH vody posoudit a podniknout jeho nápravu, musíte v první řadě znát doporučené rozmezí hodnot, které se v tomto případě pohybuje mezi hodnotami 6,8 až 7,5.

K úpravě se používají speciální přípravky nazvané pH plus a pH mínus a měli byste po nich sáhnout vždy, když se hodnota pH odchýlí od doporučeného rozmezí. To může být způsobeno třeba tvrdostí plnicí vody, intenzivním koupáním anebo namnožením nežádoucích mikroorganismů. Jestliže tedy máte pocit, že s vodou v bazénu není něco v pořádku, tak neváhejte a změřte jak pH, tak i koncentraci aktivního oxidačního činidla, která se v průběhu času rovněž může měnit. V případě, že jako účinnou desinfekci využíváte některý z přípravků na bázi chlóru, můžete využít kombinovaný tester pH a Cl.

kontrola

Je jasné, že při péči o bazénovou vodu je potřeba vykonat celou řadu kroků, bez kterých se dobré kvality vody v nádrži nedočkáte. Nejedná se pouze o různá pravidelná měření, ale také o dávkování nezbytných desinfekčních a jiných chemických přípravků. A to hlavní je také to, nepustit si do vody žádné zbytečné znečištění – třeba díky kvalitní krycí plachtě. A znečištění, které se do vody přece jen dostane, musíte dostat co nejrychleji pryč – a to s pomocí výkonné filtrace.

Categories:Nákupy
Published on :Posted on