Lidé nitě využívají už odedávna, byť v primitivnější formě, než známe dnes. Už pračlověk (přesněji řečeno praženy, neboť to byla jejich práce) spojovali kůže k sobě do primitivních oděvů různými přírodními provázky. Sloužily jim šlachy zvířat, tvrdá stébla trávy či lýko stromů.

Dnes jsme samozřejmě mnohem dále. Máme mnoho typů nití pro různé příležitosti v mnoha různých barvách. Je mnoho možností, jak je využít, nejčastěji však stále slouží svému původnímu účelu. Jak je tedy lze použít?různobarevné cívky šicích nití s jehlou

V první řadě je zde samozřejmě šití. Zde je třeba vybrat vhodný typ podle šicího stroje (pokud nešijeme ručně jehlou) a podle typu látky. Podobně zvolíme i vhodnou barvu. Nitě Prima obchod lze využít k sešívání látek, přišívání knoflíků i dalších.

Ovšem i mimo textilní průmysl je lze využít. Hospodyňky dobře znají jejich použití při krájení čerstvě uvařených knedlíků. Jejich použití je v tomto případě mnohem lepší, než nůž. Problém samozřejmě je, že je po použití můžete ihned vyhodit.

Dále je můžeme použít i jako provázek. Zde je však potřeba dávat pozor, neboť se o ně lze pořezat. Také velmi snadno praskají, nevydrží tedy velký tlak. Avšak pro rychlé převázání čehokoliv, pokud není po ruce nic jiného, jsou ideální.

A samozřejmě nesmíme zapomenout na dentální nitě. V posledních letech získaly na popularitě. Jejich předností je, že se dostanou i do mezizubních prostor, kam zubní kartáček (bez ohledu na to, co tvrdí reklama) příliš nemůže. Lze se tak snadno zbavit zbytku jídla, například pražené kukuřice, která v mezizubních prostorech tak ráda zůstává.

I tady je však na místě určitá opatrnost. Snadno si totiž můžete pořezat dásně mezi zuby či častým používáním odřít sklovinu. Přesto jsou určitě skvělým pomocníkem.

Nitě můžeme použít i při výrobě dekorací. Pokud zvolíme barvu stejnou jako podklad, můžeme je dokonale zamaskovat a není vidět, kde jsme ozdobu přivazovali. Nebo můžeme zvolit výraznější motiv, který naopak vynikne. Záleží opět na tom, co zrovna vyrábíme.hromádka různobarevných bavlnek

Jak je vidět, i slabounká niť může být velkým pomocníkem. Proto se vždy vyplatí mít ji doma. Nikdy totiž nevíte, kdy budete muset přišít utržený knoflík nebo záplatu. Je to jedna z věcí, které jsou v domácnosti prakticky nezbytností, jak ví každá hospodyňka. A co vy, jaké je vaše nejoblíbenější využití nití?

Categories:Nákupy
Published on :Posted on