Jak tedy na podzimní depresi, která se nám do života vplížila spolu s příchodem konce léta? Proč se vůbec v našich životech objevuje? Zkuste pár jednoduchých kroků.

Žena v utrpení

Ponořte se sama na sebe

Zapomeňte na chvíli na shon kolem sebe a ponořte se sama do sebe. Vnímejte své nitro a naslouchejte si. Podzimní deprese přichází zpravidla s koncem léta, na podzim, kdy vše usíná a příroda se zklidňuje. Právě tohle je to pravé období, kdy je čas udělat si pořádek sama v sobě, zrekapitulovat uplynulý rok, připravit se na dlouhou regeneraci během zimy a uspořádání všeho, co potřebuje napravit.

Zamyslete se pořádně nad posledními pár měsíci, nad tím co vás ve vašem životě netěší a z čeho může vaše deprese pramenit, kde jsou její kořeny. Může to být oblast partnerských vztahů, vztahy v rodině nebo třeba práce, která vás už netěší. Je na čase to zjistit a vše nepotřebné od sebe odstřihnout.
Žena v okně

Prostor pro nové

Teprve až od sebe odstřihnete vše nepotřebné, může přijít něco nového. Pokud si nevíte rady a nedaří se vám uspořádat si vlastní myšlenky, vezměte si papír a sepište si jednotlivé oblasti života, jako jsou práce, partnerské vztahy, zájmy a další. Do každé z kolonek napište plusy a mínusy. Následně si projděte mínusy a zkuste se zamyslet, co by se s nimi dalo dělat. Pokud vám na něčem z toho záleží, hledejte možnost, jak je v životě proměnit v něco pozitivního. Pokud však máte pocit, že už tuhle část svého života nechcete, hledejte způsob, jak ji od sebe odříznout.

Lidé kolem vás

V dalším kroku projděte okruh lidí, které kolem sebe máte. Naplňuje vás čas strávený s nimi nebo máte naopak pocit, že vám berou energii? Energetické upíry kolem sebe máme všichni, ale někdy je obtížné je rozeznat. Zkuste se zamyslet, jak se cítíme po času stráveném s tím kterým člověkem, a zvažte, které vztahy vám přináší do života spíše negativní energii. Takové vztahy se pokuste vyřešit nebo je rovnou odstřihněte. Teprve až si uděláte kolem sebe sama pořádek, může přijít do vašeho života někdo pozitivně naladěný.

Categories:Žena
Published on :Posted on