Téměř každý z nás až na výjimky se snaží si vybrat co nejvíce dovolené v letních dnech. Není se čemu divit. Přeci nebudeme při krásném slunečním svitu sedět doma nebo v kanceláři. Je to také období, kdy jsou všichni žáci zproštěni školních povinností a mohou si užívat dlouhých letních dnů venku s kamarády.

K létu dovolená neodmyslitelně patří. Jistě ještě před samotnou sezónou plánujete, kam pojedete, kdy, kolik to bude stát a tak dále. To, kam se vydáte na dovolenou se odvíjí od vašich finančních schopností a také odhodlání. Ne každého láká letět letadlem několik hodin na pláž k moři. Pro někoho je dovolené v naší zemi, nebo maximálně okolních zemích to pravé ořechové.

jídlo na stole

Je čistě na vás, co vám vyhovuje, a jaké jsou vaše možnosti. Když už se rozhodnete se vydat na průzkum všech možných památek a přírodních rezervací v naší pestré republice, je několik málo věcí, které musíte před odjezdem zařídit. Ne na všech přírodních stezkách najdete občerstvení na každém kroku. Může trvat klidně i hodiny, než se k takovému místu dostanete. Proto se musíte ještě před odjezdem řádné připravit a udělat si potřebné zásoby tekutin a potravin.

Jak je ale známo, teplo netvoří ideální podmínky pro úschovu jakýchkoliv potravin. Rychle se začnou při špatném skladování kazit a mohou způsobit nevolnosti po dobu výletu. Jak je tedy řádně skladovat na výletech v autě a batohu, aby neztratily původní kvalitu?

potraviny v krabičce

Nejideálnějším řešením je pořídit si přenosnou chladničku do auta. Strčíte ji do kufru, zapojíte do napájení a můžete uvnitř skladovat cokoliv. Od potravin po pití. Ne každý má takovouto vymoženost k dispozici. Jinak stačí potraviny umístit do různých přepravek s víkem, kde si uchovají nějakou dobu svou čerstvost. Doporučujeme před odjezdem na výlet všechna jídla řádně prochladit v ledničce a popřípadě zabalit do alobalu, kde si alespoň nějakou dobu uschovají svou čerstvost.

Categories:Nákupy
Published on :Posted on