Zní to divně, ale domácí pohoda a spokojenost se dá vytvořit snadným úklidem. Pracný úklid se nám může i znechutit a narušovat nám spokojenost v domácnosti.
Jak na mastnotu a prach?
Nejhorší je kombinace mastnoty a prachu. Jestliže si vezmete do ruky ty správné prostředky, máte vyhráno. Ideální pro zbavení se mastnoty a prachu je použít pěnovou Fixinelu , která se nejvíce hodí na použití do kuchyně.houba na nádobí
Mytí a leštění oken
Leštění a mytí oken nejvíce patří k jaru. Pomoci může teleskopická tyč se stěrkou, která nám ulehčí práci a zbaví nás šmouh na oknech. Velmi moderní je v dnešní době elektrický čistič oken, který práci zrychlí.
Sporák
Skvrny na sporáku někdy vypadají nezničitelně, ale hlavně na ně nepoužívejte drátěnku či hrubou stranu houbičky. Zbavit sporák mastnot a pořádně ho vyčistit dá někdy mnoho práce, měli byste si na to vybrat nejlepšího pomocníka a dát si pozor na to, abyste kuchyňskou linku neponičili. Dále nezapomeňte na místa v okolí spár, tam se bakterie drží nejvíce.
Myčka nádobí
Jestliže máte tvrdou vodu, pořiďte si myčku na nádobí se změkčovacím systémem. Pokud máte doma už starší model myčky nádobí, pořiďte si změkčovače vody, abyste předešli k tvorbě vodního kamene. Dále by se myčka měla pravidelně čistit, nejlépe jednou za tři měsíce.čistící prostředky
Výpomoc je důležitá
S úklidem by vám mohli pomoct třebas vaše děti nebo jiné členové domácnosti, aby vše nebylo jen na vás. Nejde o to je zavalit úkoly, ale i menší úkoly, vám zkrátí čas, který byste trávili jen úklidem. Tento čas pak můžete využít nějak příjemněji s celou rodinou.
Při úklidu dodržujte spoustu rad. Uklízejte vždy od shora dolů. Začínejte u stropu, pak přejděte na poličky, okna a nábytek a poslední bude vytírání a luxování podlahy. Dále by se mělo dodržovat uklízení od oken ke dveřím a od místností, které jsou více namáhané, k místnostem, které jsou klidnější. Při úklidu byste si měli nastavit nějaký plán, aby byl úklid rychlý a správný.

Categories:Domov
Published on :Posted on