Jen na málokteré zahradě nenajdeme prvky ze dřeva. Ať už jsou to zahradní domky, pergoly nebo altány Pergoly-trutnov.cz,dřevo na zahradu zkrátka patří. Jenže tento druh přírodního materiálu skýtá jedno velké riziko. Pokud o něj totiž nebudeme pravidelně pečovat, jeho krása velmi rychle upadne v zapomnění. Pojďme se společně podívat, co můžeme udělat, aby nám dřevěné konstrukce na zahradě dělaly parádu ještě řadu let.

dřevěný most

Pravidelná péče se vyplatí

Dřevěný nábytek v interiéru nepotřebuje téměř žádnou údržbu, celé roky zůstává téměř neměnný. Do interiéru je tak dřevo skvělou volbou, ovšem v exteriéru je tomu poněkud jinak. Venkovní dřevo má daleko vyšší požadavky na ochranu, je totiž nepřetržitě vystaveno povětrnostním vlivům, změnám teplot, UV záření a dřevokazným organismům. Pro dřevo doslova smrtící kombinace. Existuje však i řešení, které dokáže dřevo ochránit, tím je speciální nátěr, které dokáže trvanlivost dřeva prodloužit i o několik desítek let.

Ovšem ani nátěr není všemocný a nevydrží navždy. Je proto potřeba jeho stárnutí pravidelně kontrolovat a při prvních znacích opotřebení celou konstrukci opětovně přetřít. V případě, kdy nátěr bude už na určitých místech oprýskaný, musí se starý nátěr odstranit a dřevo znovu opatřit novým. Výhodnější je tedy skutečně dřevěnou konstrukci pravidelně kontrolovat, ušetříte si čas, peníze i zbytečně přidělané starosti.

nátěr na dřevo

Jaký je rozdíl mezi barvou a lazurou?

Nepleťte si pojem krycí barva a lazuru! Zatímco krycí barva se používá na staré dřevo, které vrstvou nátěru krásně schováme ošklivé dřevo, lazura naopak nechá texturu nového dřeva vyniknout. Pro povrchy, které jsou umístěny v exteriéru je vždy zapotřebí používat nátěry s UV ochranou, které udrží stálost barvy.

V tomto případě se rozhodně nevyplatí šetřit, kvalitní nátěrové hmoty nejenom že ochrání dřevo lépe, navíc vydrží na povrchu i delší dobu.

Categories:Nákupy
Published on :Posted on