Určitě se najde spousta věcí, které se doma dají vyrábět, aniž byste museli pořizovat drahé a složité výrobní zařízení. Přiblížit si můžeme jeden konkrétní příklad, nic obtížného ani náročného to opravdu nebude.
Už jste se určitě setkali s domácky vyrobeným mýdlem a překvapilo vás, jak může tak obyčejná věc vypadat hezky a navíc být i praktická. Možná právě vás tento produkt očaroval a začali jsme uvažovat o tom, že byste si mýdlo mohli vyrábět doma a pokusit se pak i o jeho následný prodej.
kostky mýdla
V první řadě si musíte zařídit živnostenské oprávnění, nemusíte mít žádné zvláštní vzdělání ani kursy, stačí navštívit živnostenský úřad příslušný vašemu trvalému bydlišti. První krok máte za sebou. Druhým krokem je získání posudku ohledně bezpečnosti produktu, tedy něco jako potvrzení o tom, že vámi vyrobený produkt je zdravotně nezávadný. Tím to ovšem nekončí, u každého výrobku, tedy u toho vašeho, by mělo být uvedeno složení. Potřebné informace k tomu najdete na webu Ministerstva zdravotnictví České republiky. Díky tomu, že je Česká republika členem Evropské unie, bude vyžadována i registrace v CPNP.
Na výrobu samotnou vám určitě nebude stačit prostor, který byste si doma vyčlenili, ale místo, které by prošlo kolaudací, vše musí projít schválením od stavebního úřadu.
ruční mýdla
Samotný výrobek by měl mít na svém obalu uvedeno několik základních údajů, tedy jméno a sídlo, označení státu původu, gramáž, dobu spotřeby, upozornění na možná zdravotní rizika, seznam použitých surovin. Pokud tohle všechno máte za sebou, pak už jen zbývá výrobek prodat. Pokud nemáte sami kamennou prodejnu, můžete zkusit internetový prodej nebo nabídnout své výrobky někomu dalšímu k dalšímu prodeji, i když váš výdělek tím bude o něco menší, protože prodej bude zprostředkovaný.
Pokud vás nic z výše uvedeného neodradilo, pak je to v pořádku a můžete se pustit do vlastní výroby a nezbývá než popřát hodně štěstí.

Published on :Posted on