4 typy, co navštívit v Benátkách.  

Benátky jsou překrásným městem v Itálii, kam ročně zavítá až kolem třiceti milionů návštěvníků, kteří touží spatřit krásy Itálie. Takže by vám bude trvat dlouho, než všechny ty skvosty projdete. 

1.) Zajímají vás památky a architektura? Bez rozmyslu zamiřte do jedné z těch nejkrásnějších bazilik po celé Itálii. Bazilika svatého Marka je postavena na známém náměstí Piazza San Marco. Nejen, že tam najdete zlatý oltář, který je posetý drahokamy, ale uvidíte i krásně se třpytící zlaté mozaiky a také muranské barevné mozaiky. Na první pohled budete rozhodně žasnout. Plocha této baziliky je obrovská a vaše ústa zůstanou otevřena údivem dlouho. A není ani pochyb o tom, jak se jí přezdívá. Mnoho Italů, ale i turistů ji zná pod přezdívkou ZLATÝ KOSTEL. No ještě aby ne. Pokud se tam tedy dostanete, tak si zajděte do muzea di San Marco, podívejte se na zlatý oltář a zavítejte i do zvonice, ze které je nádherný výhled. 

kultura

2.) Jako správný návštěvník nesmíte zapomenout na trh Rialto. Rialto nese název i velice známý most v Benátkách, který je velice fotogenický a dostanete se přes něj právě k tomuto trhu. Na samotném trhu můžete najít nejen čerstvé ryby, ale i ovoce, zeleninu nebo nějaké italské pochoutky. Ucítíte po celém trhu vůni všemožného koření, které vás nenechá odejít. Na tento trh chodí turisté i Italové. Trh není otevřen nějak výrazně dlouho. Od pondělí do soboty tam můžete zavítat od 7:30 do 13. hodiny.  

3.) Milujete italštinu, sbíráte knihy z různých zemí nebo prostě milujete knihy? Nevšedním, ale absolutně jasným zážitkem je knihkupectví Alta Acqua. Toto knihkupectví je velice unikátní. Knihy najdete v gondole nebo i kánoích. Jsou tam proto, aby přežily tzv. Acqua Alta, neboli velkou vodu. A když projdete na zadní verandu, tak uvidíte originalitu schodů, které jsou dělané z knih. Toto je podle mě jedno z nejunikátnějších knihkupectví. Ta originalita, nádhera a vlastně i knihkupectví s příběhem. To stojí za to ne? 

kultura

4.) Teď si povíme i něco o zábavě v Benátkách. Pokud přijedete do Benátek a zeptáte se, co je tady za nějakou velkou akci během roku, tak vám bez pochyby řeknou že přece BENÁTSKÝ KARNEVAL. Dříve byl tento karneval zakázán. Víte kvůli čemu? Kvůli úplnému oddání lidí, které církev neschvalovala. Tento karneval se uskutečňuje v únoru a je to také jeden z nejkrásnějších zážitků v Benátkách, který si nemůžete nechat ujít. Pokud se chcete také zúčastnit této akce, máte možnost si zakoupit klasickou plastovou masku za pár euro, ale také si můžete pořídit masku za několik tisíc eur, na kterých uvidíte překrásná umělecká díla. 

Categories:Kultura
Published on :Posted on